FinanceNovinky

Pravidla Pokeru – Jak se hraje?

Pravidla poker

Pokud myslíte na poker nebo poker online, přirozeně se Vám vybaví. To je jasné? je to právě Hold? em, který můžete sledovat v TV skoro pořád. Existuje ale celá řada variant pokeru, všechny ovšem sdílejí podobná základní pravidla.

Zahrnují sázení podle síly karetní kombinace a všechny mají bank, kde jsou soustředěny sázky. Hráč s nejsilnější kombinací, nebo poslední hráč ve hře, pokud ostatní položili, vyhrává bank.

V některých variantách se o bank dělí hráč s nejvyšší a nejnižší kombinací. Mezi tyto hry patří Omaha 8 a Stud 8. Ve hře Razz získává bank hráč s nejnižší kombinací na konci všech kol sázek.

Všechny poker hry také obsahují nějakou povinnou minimální sázku. Ve hře stud a draw poker je obvykle nazývána ?ante? a platí se při každé handě. Ve hrách typu holdem, se jí říká obvykle ?blind? a platí se, když je na řadě hráč s placením. Některé hry typu holdem mají kromě blindů ještě i ante.

Jak se rozhodovat při Pokeru?

Všechny pokerové hry probíhají v rámci několika kol sázek, ve kterých se hráč může rozhodnout mezi následujícími možnostmi:

  • Checking (počkat)
  • Betting (vsadit)
  • Folding (složit)
  • Calling (dorovnat)
  • Raising (navýšit)

Pokud někdo před hráčem nevsadil, může hráč využít možnosti počkat. Check znamená zůstat ve hře a přitom nevsadit. Na řadu se tak dostane další hráč po směru hodinových ručiček. Pokud všichni hráči u stolu zvolí možnost check, je kolo sázek u konce a do banku nepřibudou žádné peníze.

Další možností, kterou má hráč, pokud před ním nikdo nevsadil, je vsadit. Každý hráč za hráčem, který vsadil, má možnost složit, dorovnat nebo navýšit. Hráč už nemůže využít možnosti check, jakmile někdo jiný u stolů vsadí.

Složit znamená vzdát se šance vyhrát bank

Ale také to znamená, že hráč už nemusí vsadit žádné další peníze do banku. Hráč, který složil, už se neúčastní hry až do další handy.

Dorovnat sázku znamená dát na stůl dostatek peněz k dorovnání sázky hráče, který vsadil. Pokud to je poslední kolo sázek, hráč, který původně vsadil, musí ukázat své karty hráči, který dorovnal.

Navýšit sázku znamená vložit do banku více peněz, než byla původní sázka a hráč, který vsadil, musí dodat další peníze, aby zůstal ve hře. Kdokoli, kdo vsadil a byl navýšen, má také samozřejmě možnost složit.

Jakmile jsou kola sázek skončena a pokud je ve hře stále více hráčů, přichází ?showdown?, kde si zbývající hráči ukáží karty. Hráč s nejlepší kombinací vyhrává bank. Pokud ve hře zůstane jen jeden hráč (neboli všichni ostatní složí), vyhrává bank tento hráč a nemusí ukazovat své karty.

Pokerové hry

Jsou téměř vždy hrány s využitím tradičního systému? table stakes?. To znamená, že lze vsadit jen žetony, které jsou aktuálně u stolu. S tímto pravidlem souvisí také pravidla pro? all-in?, které říká, že hráč nemusí přijít o dosavadní sázky do banku jen proto, že nemá dostatek žetonů k dorovnání sázky nebo navýšení.

Pokud jsou všechny hráčovy žetony v banku, je považován za all-in a další sázky a navýšení ostatních hráčů jdou do vedlejšího banku. Hráč nemá nárok na žetony z vedlejšího banku, ale stále má šanci vyhrát podíl na hlavním banku, do kterého vsadil.

Existují stovky variant pokeru, hraných online i živě. Nejpopulárnější z nich jsou součástí programu PokerStars, včetně Texas Holdem, Seven Card Stud a Omaha her, stejně jako varianty Razz a HORSE. Každá z těchto variant má své odlišnosti od základních pravidel, ale systém sázení je stejně platný pro všechny z nich.

Je vám hra Poker jasnější? Snad Ano. Další články z kategorie Finance

Štítky

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Close